Paweł „Konjo” Konnak

Lista autorów

Paweł Konnak ps. Koñjo (ur. 19 lutego 1966 w Gdańsku) – polski performer, reżyserfilmowy, konferansjer, poeta i dziennikarz.

Paweł Konnak jest osobą związaną z gdańską sceną artystyczną, bliski z jednej strony estetyce punkowej, jak i nurtowi muzycznemu znanemu jako yass. Związany od 1986 z Grupą Poetycką Zlali Mi Się Do Środka, także z Kabaretem Profuzyjnym Zlew Polski. Jest współautorem kabaretu rockowego Lalamido oraz współtwórcą grupy artystycznejTotart. Wieloletni przewodniczący uczelnianej grupy Levarów, która ukonstytuowała się na początku lat 90. wśród studentów Uniwersytetu Gdańskiego (obecnie już nieaktywnej).

Współpracował z zespołem Ich Troje i przyjaźni się z Michałem Wiśniewskim. Podczas koncertów zespołu zajmował się przede wszystkim rozbawianiem publiczności w oczekiwaniu na wokalistów. U boku Michała Wiśniewskiego wystąpił w jego programieJestem, jaki jestem. Menedżerem Pawła Konnaka przez długi czas byli Maciej Durczak (ten sam który zajmował się zespołem Ich Troje, Michałem Wiśniewskim oraz Martą Mandaryną Wiśniewską) oraz Andrzej Bączyński (m.in. menedżer grupy Big Cyc).

Występował w III edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie z Agatą Rosłońską. Zajął 8. miejsce, odpadając w 6 odcinku, jednak w kolejnych powrócił z własnym show.

W 2009 wystąpił gościnnie w teledysku do piosenki grupy Video pt. Weź nie pi*rdol! (oraz jej ocenzurowanej wersji pt. Będzie piekło!).
W 2010 roku wystąpił w teledysku zespołu Jorrgus pt. Intryguj, uwodź, prowokuj mnie.

Od kilku lat prowadzi kolejne edycje Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Publikacje

  • Sztuka restauracji – tom poezji

  • Randka z Mutantem – tom poezji

  • Król Festynów – tom poezji (wyd. Instytut Mikołowski, 2008) - nominacja do literackiej nagrody Nike

  • Dzieła zebrane i wylane – tom poezji

  • Artyści, Wariaci, Anarchiści – książka

  • Gangrena - mój punk rock song – książka