Wystawa malarstwa AGNIESZKI CZYŻEWSKIEJ – „Jedenaście”

AGNIESZKA CZYŻEWSKA - Allison. Studia w ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom w 1987 r. w pracowni plakatu prof. Tomasza Jury i malarstwa prof. Jacka Rykały.

W 2000 roku stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i monumentalnym, rysunkiem, projektowaniem graficznym, a od 2004 roku także aranżacją wystaw w Muzeum Miejskim w Tychach. Wystawy muzealne były parokrotnie wyróżniane w konkursach (m.in. Sybilla 2005); kolejno w latach 2013, 2014. 3 wystawy uzyskały główną nagrodę w konkursie marszałkowskim województwa śląskiego na Wydarzenie Muzealne Roku.

Jako malarka bierze udział w wystawach indywidualnych (kilkanaście) oraz wielu zbiorowych (m.in. w Muzeum Śląskim Sztuka kobiet, kobiety w sztuce w 2013, w Muzeum Regionalnym w Radomiu Szóstka bez sternika w 2014/15 , licznych wystawach poplenerowych). Uczestniczy plenerach malarskich - ostatnio Łagów 2015. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Należy do ZPAP – oddziału w Katowicach. Mieszka w Mikołowie.  

 

Zdjęcia z wystawy dostępne w zakładce GALERIA