Spotkanie autorskie związane z promocją nowych książek poetyckich wydanych przez IM: AGATA CICHY „Piołun”, EWA OLEJARZ „Mongolski cyrk”, JOANNA OPAREK „mocne skóry białe płótna”, KARINA STEMPEL „Wnioski z badań terenowych”

ZAPRASZAMY - 13 grudnia 2019 godz. 18:00


AGATA CICHY -  ur. 1965 r., mieszka w Tychach. Autorka tomu ekfraz "Uśmiech sennego słońca" (2013). Wiersze i opowiadania publikuje na łamach pism literackich; jest laureatką kilku konkursów poetyckich.

 

EWA OLEJARZ - ur. 1974 r. Autorka tomów wierszy: Milczenie placu zabaw (Biblioteka Toposu, Sopot 2015),  Pfu (Fundacja Duży Format, Warszawa 2015), Wszystko jest inaczej (Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, Wrocław 2016). Mieszka w Zabrzu.

 

JOANNA OPAREK - poetka, pisarka, dramatopisarka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Opublikowała tomy poetyckie: „Po kostki w niebie”, „Czerwie”, „Berlin Porn”, powieści: „Mężczyzna z kodem kreskowym”, „Jesień w Nowym Jorku”, „Loża” oraz sztukę teatralną „Projekt Ameryka”. Jako dramatopisarka współpracowała z Narodowym Starym Teatrem i Teatrem Nowym w Krakowie, na którego deskach premierę miał jej dramat „Wężowisko”. Brała również udział w międzynarodowym projekcie teatralnym „Kraków-Berlin XPRS”. We współpracy z galerią Otwarta Pracownia tworzy niezależną scenę teatralną w Krakowie oraz cykliczne wydarzenia łączące sztuki wizualne i literaturę. Jej dramat „Obcy. Tragedia grecka” był wystawiany w Polsce, w Niemczech i w Ukrainie w ramach projektu „GAME OVER? – o budowaniu ponadnarodowych relacji Polska-Niemcy – Ukraina”. Ostatni dramat „Całe życie” miał premierę w Krakowie w ramach projektu „Sto Lat Głosu Kobiet”. Była gościem Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza oraz Przewodniczącą Jury XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rafała Wojaczka.

 

KARINA STEMPEL – autorka Roku Drewnianego Konia (Wrocław 2015) oraz Nocy w Nome (Warszawa 2016). Laureatka kilku konkursów (m.in. im. K. Ratonia oraz Fundacji Duży Format). Publikowała w czasopismach papierowych i wirtualnych („Helikopterze”, „FA-arcie”, „Afroncie”, „Frazie”, „sZAFie”, Miesięczniku Społeczno-Kulturalnym „Kraków”, „Czasie Literatury”, „Bucovina Literară” i innych). Wiersze z Roku Drewnianego Konia ukazały się także w antologii Przewodnik po zaminowanym terenie (Wrocław 2016). Zawodowo zajmuje się książkami i Rumunią.