18.11.2022, godz. 18:00 – spotkanie wokół nowych tomów wierszy: Grzegorz Marcinkowski „Cudze pieśni” (Fundacja Duży Format, 2022) i Jakub Pszoniak „Lorem ipsum” (Biuro Literackie, 2022).

 

GRZEGORZ MARCINKOWSKI (ur. 1987) – poeta, recenzent, pracownik. Laureat 10. edycji projektu Połów, organizowanego przez Biuro Literackie. Autor dwóch tomów wierszy: Znany motyw oglądania wielokrotnie oglądanych zdjęć (Fundacja Duży Format, Warszawa 2018) i Letarg (Zaułek Wydawniczy Pomyłka, Szczecin 2018). Mieszka w Dąbrowie Górniczej.

 

JAKUB PSZONIAK to polski poeta i grafik. Studiował filozofię i socjologię. Jest laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii debiut roku za tom Chyba na pewno. Był nominowany również do Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Publikował w czasopismach naukowych i literackich. Współorganizował scenę literacką festiwalu SlotArt. Pszoniak jest również autorem wyboru wierszy Mirona Białoszewskiego Z dnia robię noc. Według Joanny Mueller jego osobistą twórczość łączy z warszawskim poetą: „interwencyjność poezji, czyli etyczne nakierowanie estetyki na to, co zdarza się w świecie oraz w języku tu i teraz, zabieranie głosu w sprawach społeczno-politycznych, ale tak, żeby prywatny głos poetycki ocalić przed sztampowością mowy gazet, serwisów i sztandarów”.