Poezja polska

Samantha Kitsch "Ulubiony sport"
Wydanie I, 2011
Barbara Klicka "same same"
„Same cuda same” – tak brzmi konkluzja wiersza „Sypkie lustra” z tomiku „Same same” Barbary Klickiej, książki zachwycającej, zmysłowej, bolesnej i bezkompromisowo, stuprocentowo, kobiecej. Wiersz ten rozpoczyna się mottem z J.M. Coetzeego: „Człowiek nie powinien się spodziewać cudów po ciele”. Sprzeczność? Niekoniecznie: wydaje się, że motto i konkluzja „Sypkich luster” wyznaczają bolesno-rozkoszną przestrzeń, w której rozgrywają się przygody ciała i języka, relacjonowane dla nas przez podmiotkę często, ale nie zawsze, ukrywającą się za trzecią osobą liczby pojedynczej, jak w pięknym wierszu „Śluza”: „Zanurza głowę, a świata jest nadal za dużo, chociaż trwa głośny demontaż – koparki pracują nocą, świecąc dla niepoznaki oczami”.
Grzegorz Kociuba "Osady"
Wydanie I, 2015 r.
Paweł Konjo Konnak "Król festynów"
Wydanie I, 2008
Janusz Kotara "Podanie Światła Innej Ciemności"
Wydanie I, 2011
Arkadiusz Kremza "Ludzie wewnętrzni"
Wydanie I, 2009
Arkadiusz Kremza "Stacje"
Piłat i Jezus, Nietzsche i Kremza… Wszyscy zdają się być „zakładnikami” słów ecce homo, których sens i funkcja motywiczna głęboko zakorzeniona jest w tradycji biblijnej. Narodziny kolejnej tragedii mają swój rodowód w Ewangelii św. Jana. Kremza w Stacjach jawi się jednak jako ten, który obwieszcza: „oto nie-człowiek” (zaczęty w dziobie ptaka, skończony w jego pisku) i jednocześnie krzyczy: „Ukrzyżuj go, ukrzyżuj!” (nikt mi nie może zabronić).
Arkadiusz Kremza "Sterownia"
Jedyne, co mogę oddać, to stan pierwszego poruszenia; języka. Tego, który mówi i tego, który czyta. Komunia bez ckliwości. Komunikacja bez złudzeń. Kremza stanął na wysokości; porusza, wzrusza, napędza.
Arkadiusz Kremza "Wiersze z wody i żelaza"
Wydanie I, 2012
Joanna Lech "Trans"
JOANNA LECH (ur. 1984), poetka, autorka tomów „Zapaść” (Biblioteka Arterii, Łódź 2009) i „Nawroty” (WBPiCAK, Poznań 2010). Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. W 2007 r. nagrodzona Grand Prix w VI konkursie im. R. M. Rilkego w Sopocie oraz nagrodą główną w XIII konkursie im. Jacka Bierezina w Łodzi. Wyróżniona w X edycji Konkursu Literackiego PTWK (2010) w kategorii „debiut roku”, nominowana do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2010) i Nagrody literackiej Nike 2011. Stypendystka Miasta Krakowa i Fundacji Grazella (2011).