Poezja polska

Karol Graczyk "Przełomy"
Karol Graczyk, ur. w 1984. r. w Gorzowie Wlkp. Laureat najważniejszych konkursów poetyckich w Polsce. Teksty publikował m.in. w Twórczości, Arteriach, Tyglu Kultury, Odrze, Lampie i Toposie. Opublikował książki – Oko i oko, Osiemdziesiąt cztery oraz Łowy. Dwukrotny stypendysta Prezydenta Gorzowa Wlkp. Współorganizator Gorzowskiego Festiwalu Poetyckiego Wartal, prowadzący warsztaty literackie, spotkania autorskie i turnieje jednego wiersza. Jego wiersze były tłumaczone na język angielski.
Kajetan Herdyński "Późny karnawał"
Wydanie I, 2012
Genowefa Jakubowska-Fijałkowska "Czuły nóż"
Wydanie I, 2006
Genowefa Jakubowska-Fijałkowska "Ostateczny smak truskawek"
Wydanie I, 2009
Genowefa Jakubowska-Fijałkowska "i wtedy minie twoja gorączka"
Wydanie I, 2009
Genowefa Jakubowska-Fijałkowska "Paraliż przysenny"
Bohaterkę coś skazało na starość, ale ona sobie tego nie życzy, wciąż jest młoda i zadziorna w każdym słowie, dalej jędrnym i ostrym. Chcesz uderzenia prosto w twarz, chcesz czyjejś nieprzyjemnej, niezbyt pięknej (ładna poszła się je...dnoczyć z czymś zupełnie innym) prawdy, chcesz cierpienia, które nie przebiera w słowach, to jesteś u siebie.
Waldemar Jocher "Incipit"
Waldemar Jocher – ur. W 1970 r. Autor tomów wierszy: Reszta tamtego ciała (2009), Przetrwalnik (2015) i Incpipit (2017). Laureat Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny (2010) za najlepszy debiut poetycki. Mieszka w Prudniku.
Waldemar Jocher "Reszta tamtego ciała"
Wydanie I, 2009
Krzysztof Karasek "Baron Romero. Wstęp do przyszłej poezji"
Ponad pół wieku temu Krzysztof Karasek postawił pytanie „Co ja tu robię?” w wierszu Rewolucjonista przy kiosku z piwem. W nim początek, skaza i chwała poezji pokolenia Nowej Fali. Ale po czasie otwarcia nadchodzi czas zamknięcia i podsumowania. „Baron Romero. Wstęp do przyszłej poezji”, wpisując się w horacjańską tradycję „Listu do Pizonów”, pozostaje bardziej gawędą o osobistych spotkaniach z wierszami aniżeli normatywną poetyką czy poradnikiem. Adresatami tej „De arte poetica” nie są poeci, krytycy czy literaturoznawcy ale ci, którym w życiu przydarzyło się spotkanie z wierszem, który coś w nich poruszył, wstrząsnął rutyną codzienności, pozwolił usłyszeć własny głos. Na moment pozwolił uwierzyć, że jest to możliwe.
Krzysztof Karasek "Dziennik rozbitka"
KSIĄŻKA NAGRODZONA NAGRODĄ LITERACKĄ M. ST. WARSZAWY 2013 w kategorii "Literatura piękna - poezja" oraz nominowana do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.